dots_white

Menüü

Kogemustega ehitaja

separator_dots

KRC Ehituse meeskond on 10 aasta jooksul tegutsenud edukalthoonete ehituse peatöövõtu valdkonnas. Ettevõte on rajanud mitmeid korterelamuid, ühiskondlikke hooneid, ärihooneid ja laohooneid peamiselt Tartus ja Lõuna-Eestis. Referentsobjektidega on võimalik tutvuda ettevõtte kodulehel.

 

Ettevõtte suurim väärtus on tublid ja teotahtelised inimesed. Usaldusväärsus, koostööle ja tulemustele orienteeritus ning kokkulepetest kinnipidamine on KRC meeskonna jaoks kõige olulisemad põhiväärtused.


KRC Ehitusel on meeskonnas pädevad kutsetunnistusega ehitusinsenerid ning ettevõtte juhtimissüsteem on vastavuses Bureau Veritas sertifikaatide ISO 9001:2015 ja ISO 14001:2015 nõuetega.

Energiaklass

Laferme koosneb kahest hoonemahust – renoveeritav osa jääb Pirita tee poole ja uus osa Lauluväljaku poole. Hooneosad on maa-aluse ja esimese korruse kaudu ühendatud, mistõttu arvutatakse Lafermele ühine energiamärgis. Kuna renoveeritaval hoonel säilitatakse ajalooline fassaad ning selle katusele ei ole võimalik paigaldada päikesepaneele, siis on hoonekompleksi arvutuslik energiaklass C. Uuele hooneosale oleme teostanud eraldi arvutuse, mille järgi on uue hooneosa energiaklass eraldivõetuna A.
Uue hooneosa katusele paigutatud päikeseelektrijaam jääb korteriühistu omandiks ja toodab energiat kõigile korteriomanikele. Sarnaste projektide näitel võib eeldada, et kuni 1/3 elektrienergiast saab kaetud päikesejaama poolt.

Siseseinad

Korterite vahelised kandeseinad on valdavalt monteeritavatest raudbetoonpaneelidest. Korterite siseseinad on metallkarkassil kahekordse kipsiga kaetud kipsplaatseinad, milles kasutatakse isolatsioonimaterjalina mineraalvilla. Köögimööbli kinnitamise tsoonis on kipsplaatseintesse lisatud OSB-tugevdused. Hoonesisesed trepimarsid ja -mademed on monteeritavatest raudbetoonelementidest. Hoones on igas trepikojas lift.

Aknad

Esimese korruse äripinnad on alumiinium-klaasfassaadiga. Alates teisest korrusest on hoonel kolmekordse klaaspaketiga puit-alumiiniumraamidega aknad ja ajaloolises osas samaväärse soojapidavusega kaheraamilised puitaknad.

Helipidavus

Hoone loomisel oleme kaasanud protsessi akustikaekspert Marko Ründva (Kajaja Acoustics). Nii projekteerimisel, ehitamisel kui ka tehnosüsteemide valikul on olnud eesmärk tagada parem helipidavus ja vaiksem müratase kui Eestis kehtiv määrus seda ette näeb. Mõõdame helipidavuse ja korteri tehnosüsteemide müra enne korterite vastuvõtmist igal korrusel.

Tark kodu

Igas korteris on targa kodu lahendus, mille abil juhtida sisekliimat ning jälgida videofono ja tehnosüsteeme. Selleks on nii korterisisene monitor kui ka rakendus sinu telefonile. Ka garaaži ja välisukse avamiseks piisab ühest klikist nutiseadmes – kui kuller jõuab hetkel, mil oled ise parasjagu eemal, saab ta paki toimetada sinu korteri ukse juurde. Sisekliima juhtimine hõlmab ruumide kütet ja ventilatsiooni ning jahutusseadmete olemasolu korral ka jahutuse juhtimist. Ventilatsiooni reguleerimine toimub korteripõhise CO2 anduri või käsitsi valitud režiimi järgi. Lisaks võimaldavad targa kodu lahendused ka elektrinäitude ning sooja- ja külma vee näitude jälgimist.

 

Muud ägedad ja olulised detailid

Garaažiuksed valitakse selliselt, et nende avanemiskiirus oleks vähemalt 2 m/s, et sa ei peaks igal aastal veetma tund aega oma elust ukse avanemist oodates. Näiteks 5 sekundit aeglasemalt avanev garaažiuks tähendab just seda. Garaažiuksed avanevad mugavalt numbrituvastusega.
Jalgrataste hoiuruumid asuvad tänava tasapinnal ning seal on kogu vajalik inventar ratta pesuks ja rehvide pumpamiseks. Nii ei pea sa minema keldri panipaikadesse ega oma ratast koridori tassima.

 

Klaasitud hooldusvabad rõdud

Uues hooneosas on kõik rõdud klaasitud – naudi päikeseloojangu ilu ka siis, kui ilm seda justkui ei soosi. Kõikide rõdude ja terrasside põrandad on kaetud kvaliteetse ja hooldusvaba puitplastik laudisega.

Elektri ja nõrkvoolu süsteemid

Elektri- ja nõrkvooluosaga korteri kilp paikneb valdavalt süvistatult esikukapi seinas. Kilbis paiknevad elektriosas automaatkaitsmed ja nõrkvooluosas TV- ja sideühendused , koht arvutivõrgu seadmetele (nt. ruuter) ning teostatud on valvekeskuse valmidus. Igasse korterisse tuuakse hoone jaotuskeskusest optiline sidekaabel. Korteritesse paigaldatakse paketijärgsed pistikupesad ja lülitid ning sanitaarruumi ja esiku lagedesse süvisvalgustid. Muudes kohtades on paigaldatud valgustitele kaablid projektijärgsetes asukohtades. Tubades on moodulpesad internetiühenduse jaoks.
Kogu hoone arvestite süsteem (küte, jahutus, vesi, elekter) on kaugloetav. Arvestite näidud on kuvatavad nutiseadme kaudu ning edastatakse haldurile automaatselt

Veevarustus ja kanalisatsioon

Hoonekompleks on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

Küte, ventilatsioon, jahutus

Korterite küte on ruumipõhine ja seda saad juhtida targa kodu lahendusega nii radiaatorkütte kui ka vesipõrandaküttega osades. Ventilatsiooni ja jahutuse** kiirus on samuti targa kodu kaudu juhitav. Koduautomaatikaga saad energiakulusid optimeerida vastavalt oma soovidele.
Renoveeritava hooneosa osades külaliskorterites on vesipõrandaküte ning osades korterites radiaatorküte. Esimese korruse äripindadel on radiaatorküte. Korteritesse on valitud väärikad Purmo Delta Laserline ribiradiaatorid. Laserline seeria kombineerib uusima tehnoloogia ilusa välisdisainiga ning pakuvad väga head kütteefektiivsust ja kasutajamugavust. Uues hooneosas ja ajaloolise osa juurdeehitusel on vesipõrandaküte.

Ventilatsioon on korteripõhine. Igal kodul on soojustagastusega ventilatsiooniseade, mis on vannitoas piisavalt kõrgel, et selle alla mahub ka pesumasin/kuivati või abiruumis. Lisaks efektiivsele pinnakasutusele aitab selline lahendus vähendada ventilatsioonimüra levikut korteris. Soojustagastus aitab aga säästa energiat ja filtreeriv õhuvahetus vähendab tolmuosakeste hulka ruumis. Köögikubude jaoks on paigaldatud korteripõhised eraldiseisvad väljatõmbekanalid.

Jahutusega korterites on elutubades jahutusseade paigutatud lae taha. Sama lahendust kasutatakse maailma tipphotellides. Teistes tubades on jahutusseade seinal, et saaksime säilitada võimalikult kõrgeid lagesid.

*1k „halli karbina“ müüdavatel äripindadel valgusteid ega lüliteid/pesasid ei paigaldata
**jahutuse kiirus on juhitav ainult nendes korterites, kus jahutuse paigaldus on kokku lepitud